Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie są znane już od czasów średniowiecza. Mimo to ta miejscowość prawa miejskie otrzymała dopiero w 1932 roku. Najcenniejszym i jednocześnie najciekawszym zabytkiem w Siemianowicach Śląskich jest gigantyczny pałac Donnersmarcków i rozciągający się wokół niego park. W tym mieście nie brakuje również kamienic mieszczańskich oraz obiektów użyteczności publicznej pochodzących z XIX i XX wieku. Warte Twojej uwagi są również liczne zabytki przemysłowe.

Pałac wybudowano w XVII wieku. Zrobili to Miroszewscy. W XVIII wieku trafił on w ręce rodu Henckel von Donnersmarck. Przebudowali go oni na styl klasycystyczny. W XIX wieku miała miejsce kolejna rozbudowa pałacu w Siemianowicach Śląskich. Pałac przetrwał praktycznie bez żadnego uszczerbku II wojnę światową. Zniszczył go czas i dopiero niedawno doszło do jego renowacji.

Kolejnym wybitnie ciekawym zabytkiem w Siemianowicach Śląskich jest Kopalnia Michał. Utworzono ją w latach 1881-1883. Składała się ona łącznie z aż pięciu szybów. Po wybuchu II wojny światowej na terenie kopalni odbywały się zacięte walki z Niemcami. Ostatecznie Kopalnię Michał zlikwidowano w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Natomiast jej budynki zniszczono i rozebrano na części. Obecnie na miejscu dawnej kopalni znajduje się Park Tradycji Górnictwa i Hutnictwa.

HIPHOP - grupa dla początkującej młodzieży

Na tych zajęciach tanecznych Twoje dziecko nauczy się w jaki sposób pokazać przez ruch charakter muzyki. Pozna freestyle. Ten styl taneczny nie tylko dodaje wiary w siebie, ale również zwiększa poziom kreatywności u nastolatków. Warto tutaj jeszcze wspomnieć o tym, że młodzież na zajęciach w szkole tańca Carmen Dance Center nauczy się współpracować z innymi członkami grupy oraz wierzyć we wspólny sukces. Aby występ mógł się udać, to musi mieć w tym swój udział trener i każdy członek grupy tanecznej. Zajęcia prowadzi Artur Kuntusz. Ta grupa jest przeznaczona dla młodzieży, która jest na poziomie początkującym. Zajęcia odbywają się zawsze we wtorki w godzinach 19.00-20.15. Koszt zajęć to 110 złotych. Zapraszamy na nie wszystkich chętnych nastolatków!

Czym jest popping?

Inne nazwy tego stylu tanecznego to Boogaloo, Robottin oraz Poplocking. Ten styl tańca narodził się w Kalifornii w latach sześćdziesiątych. Wtedy w Stanach Zjednoczonych prowadzono zażartą walkę o zniesienie segregacji rasowej. Kiedyś ten styl tańca był kojarzony wyłącznie z funkiem i soulem. Jednak dzisiaj łączy się go z taką muzyką jak: Funk, Electro Funk, G-Funk, Rap.

W czasie tańca tancerze wyglądają praktycznie jak roboty. Można ten styl taneczny łączyć z takimi krokami tanecznymi jak: James Brown, Vernacular Jazz czy krokami zespołów Mo-Town. Ten konkretny styl taneczny bardzo mocno kojarzy się z kreskówkami oraz z filmami si-fu. Popping dzieli się na następujące style: Waving, Electric Boogaloo, Animation, Tutting. W szkole tańca Carmen Dance Center zajęcia odbywają się zawsze pod okiem Martyny Borowiec. Serdecznie na nie zapraszamy!

do góry