Mysłowice

Jakie najważniejsze zabytki są dostępne w Mysłowicach? Na pewno Stare Miasto, ponieważ ono niezmienne od bardzo wielu lat wygląda tak samo. Nie dotarła tutaj jeszcze współczesność. Mamy nadzieję, że ten stan potrwa jak najdłużej. Starówka pochodzi jeszcze z czasów średniowiecza. Mysłowice jako osada powstały już w XII wieku. Ich najstarszym elementem jest droga prowadząca z Bytomia do Oświęcimia. Jest to dzisiejsza ulica Bytomska, biegnąca od kościółka św. Krzyża do Kościoła Mariackiego.

W Mysłowicach znajduje się zabudowa z początku XIX wieku. Oznacza to, że bardzo wiele budynków liczy sobie ponad 150 lat. Możemy wśród nich wymienić na przykład oba kościoły świętego Krzyża z XII wieku i Kościół Mariacki. Został on wybudowany w stylu gotyckim w XVI wieku. Do tej kategorii należy również bez wątpienia budynek byłej szkoły parafialnej znajdujący się naprzeciwko Kościoła Mariackiego i zabudowania dworskie mieszczące się w Parku Zamkowym. Stara zabudowa dotyczy nie tylko samej Starówki, ale również innych dzielnic Mysłowic. Z pewnością warty Twojej uwagi jest Dom Wag w Janowie Miejskim!

Zajęcia dla szkół i przedszkoli w Carmen Dance Center

Carmen Dance Center jest jedną z największych szkół tańca w Mysłowicach. W naszej ofercie znajdują się specjalne zajęcia taneczne dla szkół, przedszkoli, żłóbków (publicznych i prywatnych). Instruktorzy po uzgodnieniu z dyrektorami placówek przyjeżdżają do nich i realizują zajęcia. Organizujemy między innymi: zajęcia ogólnorozwojowe, zajęcia z tańca lub z rytmiki, a także zajęcia z wybranych stylów tanecznych. Jeżeli chodzi o ten ostatni punkt, to dzieci mają do wyboru takie style taneczne jak: hip-hop, breakdance, taniec towarzyski oraz taniec klasyczny. Ten ostatni to po prostu balet. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, to z chęcią przygotujemy Twoje dziecko do występów tanecznych na specjalne okazje. Mamy tutaj na myśli między innymi takie wydarzenia jak: uroczystości i występy szkolne, bale studniówkowe. Z chęcią nauczymy uczniów, jak się tańczy poloneza!

Taniec klasyczny dla dorosłych

Taniec klasyczny z pewnością jest bardziej znany pod nazwą balet. Jest to taka technika taneczna, która stanowi kwintesencję tańca artystycznego na scenie. Tego rodzaju technika łączy w sobie wszystkie style tańca. Podczas zajęć z naszymi wykwalifikowanymi instruktorami tańca klasycznego możesz się nauczyć między innymi: wykonywać ćwiczenia na drążku, na środku sali tanecznej, piruety i skoki. Może jeszcze nie wiesz o tym, że balet jest najstarszą techniką taneczną. Taniec klasyczny ma swoje własne podstawy techniczne, które są odpowiednio usystematyzowane i skodyfikowane. Taniec klasyczny jest wzorowany na estetyce starożytnej sztuki. Pomaga między innymi w ukształtowaniu prawidłowej postawy ciała. Pomoże Ci też w poprawieniu Twojej koordynacji ruchowej. Udział w zajęciach tanecznych w szkole Carmen Dance Center w Mysłowicach, z pewnością pomoże Ci poprawić Twoją kondycję fizyczną. Zdobędziesz również większą pewność siebie, a Twoje ruchy staną się pełne gracji.

do góry