Bytom

Bytom był znany już w okresie średniowiecza. Jego najpiękniejsze zabytki architektoniczne pochodzą z końca XIX i z początku XX wieku. Wtedy miasto miało swojej pięć minut i naprawdę niezwykle dynamicznie się rozwijało. Kiedyś Bytom był nazywany Małym Wiedniem. Na pewno było to bogate miasto. Dzisiaj możesz to zobaczyć, patrząc na kamieniczki oraz na obiekty użytku publicznego. Architektura Bytomia łączy w sobie praktycznie wszystkie możliwe style architektoniczne.

Co warto zobaczyć?

Na pewno w Bytomiu bardzo ciekawym zabytkiem są zabudowania przemysłowe. Mamy tutaj na myśli na przykład robotnicze osiedla familoków z przełomu XIX i XX wieku. Można tutaj wymienić między innymi: Bobrek i Łagiewniki. Jeżeli o wiele bardziej pociąga Cię współczesność, to polecamy Ci zajrzeć do super nowoczesnego loftu. Znajduje się on w…dawnej pokopalnianej lampowni. Pełna nazwa tego miejsca to Bolko Loft.

Bytom naprawdę ma się czym pochwalić, jeżeli chodzi o architekturę. Jest to jedne z najciekawszych miast pod tym względem na Górnym Śląsku. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby trochę lepiej poznać historię Bytomia, to warto przejść się specjalnie przygotowanymi trasami spacerowymi. Masa atrakcji-gwarantowana!

Natomiast, jeżeli masz mnóstwo szczęścia i na co dzień mieszkasz w tym pięknym mieście, to zapraszamy Cię do szkoły tańca Carmen Dance Center. Nauczysz się w niej nie tylko tańca klasycznego, ale również możesz się u nas zapisać na lekcję jogi lub akrobatyki. Poznaj korzyści płynące z tego rodzaju zajęć!

Jakie zalety ma chodzenie na jogę?

Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że joga pozytywnie wpływa zarówno na stan Twojego umysłu, jak i ciała. Pomoże Ci również kontrolować emocje. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszym maksymalnie zabieganym świecie. Joga jest dla każdego. Najważniejsze jest jednak to, aby się nie zniechęcać. Jeżeli na co dzień prowadzisz siedzący tryb życia, to oczywiste jest, że za pierwszym razem nie uda Ci się wykonać pozycji, które są zarezerwowane dla zaawansowanych praktyków.

Daj sobie czas! Ciesz się z tego, co Twoje ciało już potrafi. W naszej szkole tańca znajdziesz zajęcia dla uczniów na każdym poziomie zaawansowania. Warto z nich skorzystać, ponieważ dzięki nim Twoje stawy staną się bardziej elastyczne i będziesz miał o wiele większą świadomość ciała. Poprawisz też kondycję fizyczną.

A co zmieni się w Twoim życiu po zajęciach z akrobatyki?

Może zacznijmy od tego, że w skład akrobatyki wchodzą: gimnastyka rytmiczna, gimnastyka artystyczna oraz gimnastyka sportowa. Akrobatyka stanowi podstawę każdej dyscypliny sportowej i może być bardzo dobrym przygotowaniem do ich uprawiania. Możesz te zajęcia traktować również jako uzupełnienie treningu.

Pewne jest to, że zajęcia z akrobatyki poprawiają sprawność fizyczną, gibkość, skoczność, szybkość, wydolność i koordynację ruchową. Jeżeli również pragniesz spróbować swoich sił w tej dyscyplinie, to koniecznie zapisz się na zajęcia akrobatyczne w szkole tańca Carmen Dance Center w Bytomiu!

do góry