Katowice

Katowice to największe miasto w województwie Śląskim. Jest to jednocześnie stolica tego województwa. Katowice znajdują się na Wyżynie Śląskiej, a dokładniej na terenie Wyżyny Katowickiej. Miasto znajduje się na dziale wodnym Odry i Wisły. Katowice mają bardzo urozmaiconą rzeźbę terenu. Najwyższym miejscem w tym mieście jest Wzgórze Wandy. Znajduje się ono dokładnie na wysokości 357 metrów nad poziomem morze.

Katowice przynależą do Górnego Śląska i graniczą z takimi miastami, jak: Chorzów, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Lędziny, Tychy, Mikołów, Ruda Śląska oraz Czeladź. Miasto Katowice dzieli się na dzielnice, łącznie jest ich 22. Katowice są jednym z największych ośrodków edukacyjnych w Polsce. Na terenie tego miasta funkcjonuje wiele uczelni wyższych, więc nie brakuje tutaj również studentów. Najbardziej znanym miejscem kulturalno-rozrywkowym jest Katowicki Spodek, a szkołą tańca Carmen Dance Center. Oferuje ona obozy taneczne oraz bardzo wiele innych zajęć zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Instruktorzy w Carmen Dance Center

W szkole tańca w Katowicach Carmen Dance Center pracują najlepsi specjaliści od nauki tańca. Są to tancerze najwyższych klas tanecznych. Zdobyli wiele liczących się w branży nagród i wyróżnień. Instruktorzy z Carmen Dance Center reprezentowali Polskę i Śląsk na wielu międzynarodowych zawodach, pokazach.

Nauczyciele tańca z Carmen Dance Center są doskonali nie tylko w przekazywaniu wiedzy o tańcu, muzykalności, czy ruchu, ale też z zakresu zdrowego stylu życia. Dzięki tej szkole tańca można poznać nowych ludzi i zupełnie inne spojrzenie na rzeczywistość. Taniec jest po to, aby lepiej poznać własne ciało i mieć lepszą koordynację ruchową. Pomaga łatwiej nawiązywać relacje z innymi ludźmi. Warto też uczęszczać na zajęcia tańca dla samej przyjemności zmęczenia się i poznania nowych rzeczy. Obecnie w szkole tańca Carmen Dance Center pracuje obecnie dziesięciu instruktorów. Każdy z nich jest naprawdę wyjątkowy. Jeżeli chcesz nauczyć się tańca towarzyskiego lub jazzowego, to koniecznie zapisz się do Danuty Kwaśny. Nauczyła świetnie tańczyć już 621 osób. Ty możesz być kolejną z nich.

Rytmika dla dzieci

Rytmika dla dzieci najczęściej jest obecna już w przedszkolach. Standardowo są to jedne zajęcia na tydzień. W szkole tańca Carmen Dance Center również znajdziesz tego rodzaju zajęcia dla maluchów. Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia z rytmiki? Co to w ogóle jest ta rytmika?

Rytmika to metoda wychowywania muzycznego dzieci. Została wymyślona E. Jaquesa-Dalcroze`a. Dzieciaki bardzo lubią tego rodzaju zajęcia, ponieważ bardzo harmonijnie łączą one w sobie taniec, muzykę, śpiew, granie na różnych instrumentach. Do tych wszystkich elementów dochodzi jeszcze improwizacja instrumentalna i ruchowa. Jeżeli pragniesz zapewnić Twojemu dziecku wspaniałą rozrywkę i możliwość nauczenia się przez nie czegoś nowego, to koniecznie zapisz je na zajęcia do szkoły tańca Carmen Dance Center w Katowicach!

do góry