Historia Klubu Tańca Carmen

Nasza historia...

Historia klubuCarmen Dance Center w swojej obecnej postaci funkcjonuje od 2009 r. Nasze wcześniejsze nazwy to Klub Tańca Carmen i Cadde Dance. Jednak początki tego ogromnego przedsięwzięcia miały miejsce dużo, dużo wcześniej, bo stanie się najlepszą szkołą tańca w regionie nie jest ani proste, ani szybkie…

Nasza przygoda z tańcem rozpoczęła się już 24 lata temu, kiedy jako dzieci stawialiśmy pierwsze kroki na tanecznych parkietach. Doświadczenia jakie zdobyliśmy na przestrzeni tych lat pozwoliły nam na wdrożenie projektu jakim jest Carmen Dance Center.
CDC powstało w głowach dwójki roztańczonych ludzi Danuty Kwaśny i Pawła Stękała, którzy poprzez taniec wyrażali siebie, swoje emocje i myśli. Przez taniec zwiedzali Świat podróżując od turnieju do turnieju, przez taniec spotykali i spotykają Wyjątkowych Ludzi, a teraz przez taniec mają największe szczęście w życiu, bo nie musza pracować tylko dalej realizują swoją PASJĘ.

Carmen Dance Center w latach 2009-2013 działało i rozwijało swoją działalność w Chorzowie przy ul. Dąbrowskiego 7, a od 2014 dzięki nawiązaniu współpracy z Miejskim Domem Kultury „Koszutka” w Katowicach Carmen Dance Center przeniosło swoje prawie wszystkie działania do MDK „Koszutka” filia Dąb w Katowicach.

W ciągu już tych prawie 10 lat zrealizowaliśmy:

  • 18 obozów tanecznych, letnich i zimowych dla naszych wychowanków
  • prowadziliśmy zajęcia w około 40 placówkach oświatowych na terenie Śląska i Zagłębia
  • uczymy i uczyliśmy osoby w wieku od 2 lat do… (około 75 :) )
  • Reprezentując CDC tańczyliśmy na parkietach: Włoch, Czech, Finlandii, Niemiec, Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Austrii, Belgii, Polski.
  • prowadziliśmy CDChistmas i Wielkie Podsumowania Seznonu CDC, na których obecne były tłumy ponad 1000 osób.
  • zrealizowaliśmy około 2500 choreografii do pierwszego tańca ślubnego.

I pomyślcie tylko, że my dopiero się rozkręcamy…
(Kadra CDC)

 

Na swojej drodze spotkaliśmy wiele osób, bez pomocy których z pewnością nie udałoby nam się realizować tego wszystkiego co realizujemy.

Już teraz chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim Trenerom, Instruktorom i osobom, które zawsze służyły słowem wsparcia i otuchy:
Krzysztof Musioł, Adrianna Przybył, Paolo Bosco, Silvia Pitton, Maciej Zahorodny, Rusłan Butko, Julia Butko, Maciej Zakliczyński, Joanna Jaśko, Jacek Suchiński, Antonii Czyżyk, Roman i Monika Pawelec, Janusz Biały, Iwona Golczak, Matej Krajcer, Wojciech Przemieniecki, Wiktor Kiszka, Małgorzata Garlicka, Justyna Kozińska, Agnieszka Stępień, Grażyna Kwaśny, Elżbieta Stękała, Krzysztof Kwaśny i całej rodzinie, przyjaciołom i kolegom.

do góry