Mikołów

Mikołów jest miastem w południowej Polsce, a dokładniej w województwie śląskim. Stanowi również siedzibę władz powiatu mikołowskiego. Mikołów uzyskał lokację miejską w 1276 roku. Ponownie otrzymał prawa miejskie przed 1300 rokiem.

W Mikołowie znajduje się kościół parafialny pod wezwaniem świętego Mikołaja z 1720 roku. Przeniesiono go Przyszowic do Borowej Wsi w latach 1937-1939. Można w nim podziwiać zabytkowy ołtarz z 1600 roku. Kolejnym zabytkiem jest kościół parafialny pod wezwaniem świętego Apostoła Piotra i Pawła w Paniowach. Warto jeszcze tutaj wspomnieć o kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Śnieżnej. Zbudowano go w latach 1270-1280, a następnie przebudowano. Natomiast bazylika mniejsza to kościół parafialny pod wezwaniem świętego Wojciecha. Zbudowano go w stylu neoromańskim. Było to w latach 1843-1861. Kolejnym interesującym zabytkiem w tej miejscowości jest kościół parafialny pod wezwaniem świętego Mikołaja w Bujakowie. Gdy już znajdziesz się w tej okolicy, to musisz również koniecznie odwiedzić kościół parafialny pod wezwaniem świętego Wawrzyńca w Mokrem. Ostatnim już na naszej liście zabytkowym obiektem sakralnym jest kościół ewangelicki imienia świętego Jana. Wybudowano go w latach 1860-1861.

Taniec towarzyski w Carmen Dance Center

Grupy Tańca Towarzyskiego w Carmen Dance Center w Mikołowie mają bardzo różne poziomy zaawansowania. Jedni są początkujący, a drudzy już mocno zaawansowani. Dla każdego znajdzie się tutaj odpowiednie miejsce do tańca. Treningi są wykonywane na podstawie Światowego Programu Nauczania Tańca.

W naszej ofercie znajdują się między innymi tańce standardowe. Możemy wśród nich wymienić na przykład: walca angielskiego, tango, walca wiedeńskiego, foxtrota/slowfoxa oraz quickstepa. Natomiast wśród tańców towarzyskich latynoamerykańskich masz do dyspozycji między innymi takie style tańca jak: cha-cha, samba, rumba, paso doble, jive. W naszej ofercie znajdują się również tak zwane tańce użytkowe, czyli 2 na 1, discofox, disco samba, disco walc. Na zajęciach w naszej szkole tańca w Mikołowie Carmen Dance Center nauczysz się nie tylko prostych i skomplikowanych choreografii tanecznych, ale również będziesz się świetnie bawić. Masz również możliwość poznać nowych ludzi, z którymi będzie Cię łączyła ta sama pasja. Dodatkowo organizujemy różnego rodzaju wydarzenia, takie jak: CDDancing. Nasi trenerzy tańca towarzyskiego to: Danuta Kwaśny, Rafał Chmiela i Paweł Stękała.

Zajęcia z tańca towarzyskiego dla każdego

Na zajęcia dla osób początkujących, zapraszamy wszystkich od 19 do 100 lat. Zajęcia te odbywają się zawsze w środy w godzinach 20.45-21.45. Jedna godzina zajęć kosztuje 90 złotych.

Oferujemy też zajęcia dla dorosłych na średniozaawansowanym poziomie. Zapraszamy na nie osoby, które uczestniczyły w naszych zajęciach w poprzednich latach lub brały udział w innych kursach tańca. Zajęcia są w czwartki w godzinach 20.00-21.30. Koszt jednej lekcji to tylko 130 złotych. Zachęcamy do zapisywania się!

do góry