Chorzów

Czy masz świadomość tego, że Chorzów do 1934 roku był nazywany Królewską Hutą? Chorzów to miasto na prawach powiatu znajdujące się w województwie śląskim. Dokładniej mówiąc, w samym centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Inna nazwa Chorzowa to wieś bożogrobców. Dzieje współczesnego Chorzowa są bardzo mocno powiązane ze średniowieczną historią Zakonu Rycerzy Grobu Bożego w Jerozolimie. Wcześniej Chorzów był osadą leżącą pod Bytomiem i należącą do tego zakonu. Najważniejszym źródłem historycznym, które potwierdzało istnieje tej osady jest dokument z dnia 24 czerwca 1257 roku. Warto wiedzieć również o tym, że wydał go Władysław, książę opolski. Ten dokument zawierał prawo lokacji wsi.

Współczesny Chorzów składa się z paru dzielnic. Każda z nich ma swoją własną, unikatową historię. Najstarszą dzielnicą jest oczywiście Chorzów Stary. Ciekawe jest to, że w dawnych czasach była to wieś Chorzów. Na przełomie XV i XVI wieku w Chorzowie wybudowano pierwszy kościół murowany. Dokładniej mówiąc był to kościół pod wezwaniem świętej Marii Magdaleny.

Grupa pokazowa miniCARMENKI w szkole tańca Carmen Dance Studio

MiniCARMENKI to jedna z najmłodszych grup pokazowych. Należą do niej dzieci w wieku od 5-7 lat. W tej grupie znajdują się przede wszystkim te dzieciaki, które już wcześniej należały do innych grup rekreacyjnych. Mamy tutaj na myśli między innymi takie grupy, jak: Cookies, Little Shock, Maxi Shock, Lollipops, Chupa Chups. Mali.

Zajęcia dla grupy pokazowej w Carmen Dance Center w Chorzowie odbywają się minimum dwa razy w ciągu tygodnia. Dzieci na tych zajęciach trenują bardzo różne style taneczne. Możemy tutaj wymienić przede wszystkim takie style tańca jak: taniec jazz’owy, taniec klasyczny, taniec współczesny. Dzieci z grupy pokazowej uczestniczą również w zajęciach z akrobatyki i gimnastyki, których zadaniem jest poprawienie ich ogólnej sprawności ruchowej.

Dzieci z grupy pokazowej MiniCARMENKI prezentują swoje umiejętności na pokazach i na galach. Biorą również udział w przeglądach i w pokazach regionalnych i ogólnopolskich.

Dzieci z grupy pokazowej MiniCARMENKI zdobyły między innymi:

  • Wyróżnienie na turnieju Step Dance Show 2017;
  • Wyróżnienie na turnieju Step Dance Show 2017;
  • II miejsce w turnieju tańca Freestyle 2017;
  • III miejsce w turnieju Word Dance 2017;
  • I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca XDF 2018;
  • IV miejsce w turnieju Freestyle Dance Nysa 2019.

Zajęcia dla grupy pokazowej MiniCARMENKI prowadzą dwie znakomite i doświadczone instruktorki tańca Danuta Kwaśny i Martyna Wieczorek. Jeżeli Twoje dziecko brało wcześniej udział w zajęciach szkoły tańca Carmen Dance Center w Chorzowie, to zachęcamy do zapisania go do grupy pokazowej MiniCARMENKI.

Naucz się hip-hopu razem z nami!

W szkole tańca Carmen Dance Center w Chorzowie organizujemy nie tylko zajęcia dla dzieci, ale również dla dorosłych. Polecamy Ci nauczenie się hip-hopu. Ten rodzaj tańca dzieli się na rozmaite odmiany, w tym oldschool, middle school i newschool. Serdecznie zapraszamy na ciekawe zajęcia z profesjonalnym instruktorem tańca.

do góry