Sosnowiec

Sosnowiec to bardzo interesujące miasto leżące w województwie śląskim. Dokładniej mówiąc w Zagłębiu Dąbrowskim. Przy okazji możesz zwiedzić również okoliczne miasta, takie jak Katowice i Będzin. W bliskim otoczeniu nie brakuje też zbiorników wodnych. Sosnowiec nie jest pierwszą miejscowością turystyczną, która przychodzi Ci na myśl w województwie śląskim, a naprawdę szkoda, bo ma ona sporo do zaoferowania. Nie można się tu nudzić. Ciekawe zabytki są porozrzucane po całym mieście.

Sosnowiec jest złożony z wielu dzielnic, które rozciągają się po obu stronach rzeki Czarna Przemsza. Jednym z najpiękniejszych zabytków jest Zamek Sielecki. To najstarszy obiekt w tym mieście. Został wybudowany w średniowieczu, a dokładniej w XV wieku. Następnie w I połowie XVII wieku postawiono nowy zamek obronny. W zamku znajduje się Sosnowieckie Centrum Sztuki. Kolejnym arcyciekawym zabytkiem w Sosnowcu jest Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Jest to naprawdę gigantyczna bazylika. Wybudowano ją na przełomie XIX i XX wieku na planie krzyża łacińskiego. We wnętrzu kościoła znajdują się drogocenne freski namalowane przez Włodzimierza Tetmajera. Jest on twórca naprawdę wielu polichromii. Niektóre z nich znajdują się między innymi w kaplicy na Wawelu i w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wyjątkowa grupa taneczna dla dzieci Cookies

Zajęcia obejmują: taniec, rytmikę, balet i ćwiczenia adaptacyjne. Zapraszamy na nie dzieci w wieku od dwóch do trzech lat. Cookies jest najmłodszą grupą taneczną w Carmen Dance Center w Sosnowcu. Jej trenerem jest doskonały tancerz Paweł Stękała. W zajęciach biorą udział dzieci razem ze swoimi opiekunami. Mogą nie tylko poprawić swoją motorykę, gibkość i spostrzegawczość, ale również nauczyć się współpracy w grupie. Podczas zajęć maluchy mogą nauczyć się nowych zabaw oraz wyćwiczyć mini układy tanecznej.

Zajęcia taneczne dla dorosłych - breaking

Czym różnią się między sobą style taneczne breaking i breakdance? Co właściwie oznaczają te dwa słowa? Co to jest breaking? Nazwa tego stylu tańca pochodzi od angielskiego słowa oznaczającego po prostu łamanie. To prawda, że patrząc na tancerzy, możesz odnieść wrażenie, że dosłownie za chwilę odniosą oni poważne kontuzje. Jednak to nie tylko o to tutaj chodzi. Jest to również forma tańca, która zaczęła byś znana w latach siedemdziesiątych. Narodziła się w nowojorskim Bronksie. Jest to bardzo dynamiczny taniec, który daje poczucie prawdziwej wolności. Breaking wywodzi się z muzyki hip-hopowej i ze związanej z nią kultury. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak nauczyć się tego tańca, to koniecznie zapisz się na zajęcia w naszej szkole Carmen Dance Center w Sosnowcu! Gwarantujemy wspaniałą zabawę i możliwość zdobycia nowych umiejętności tanecznych!

do góry