Kamil Talik

tańca towarzyskiego/użytkowego, zajęcia w systemie ProAm

Cześć nazywam się Kamil Talik i chętnie nauczę cię tańca towarzyskiego (zarówno tańców standardowych jak i latynoamerykańskich), mogę wprowadzić cię w świat salsy ale również pokazać wiele typów tańca użytkowego np. jeden na jeden, dwa na jeden, dwa na dwa i wiele innych.

Swoja przygodę z tańcem rozpocząłem w wieku 10 lat w bardzo ciekawy i dość przypadkowy sposób. Jak pewnie większość małych chłopców początkowo taniec, w dodatku z dziewczyną, nie był spełnieniem moich marzeń. Moja kariera i zarazem największa życiowa pasja rozpoczęła się pewnego słonecznego, wakacyjnego dnia. Tego dnia moja mama dowiedziała się od swojej przyjaciółki, że właściciel jednej z Bielskich szkół tańca desperacko poszukuje młodych tancerzy i tak we dwie namówiły inne koleżanki by finalnie stworzyć paczkę siedmiu chłopców, którzy w przyszłości będą podbijać parkiet. Pomysł mógł wydawać się wtedy szalony lecz po niecałych 10 latach od tego wydarzenia dwóch tancerzy z wspomnianej wcześniej siódemki tańczyło dalej i co więcej posiadało już najwyższą ogólnopolska klasę taneczna w tańcu towarzyskim.

Kocham taniec i doceniam, że dzięki niemu z każdym dniem mogę rozwijać siebie. Taniec poprawił moją koordynacje ruchową, wydolność całego ciała, zwiększył pewność siebie oraz oczywiście pozwolił na poznanie masy wspaniałych i pozytywnych osób.

When life gives you lemonade - make lemons and life will be all like „whaaaaat?””

~Phil Dunphy

To jeden z moich ulubionych cytatów. Jest on jednocześnie parafraza innego motywującego cytatu (If You Have a Lemon, Make a Lemonade) ale również sam w sobie sugeruje by robić rzeczy nieoczywiste i zawsze szukać rozwiązania każdej sytuacji.

131 turniejów tańca przetańczonych przeze mnie według bazy dance info od maja 2015 do września 2022
7 minut zajmuje mi dojście na salę, chociaż trenuję często
Na sali tanecznej spędzam 1800 godzin rocznie

Media społecznościowe

Osiągnięcia

  • Mistrzwojewództwa Łódzkiego w kategorii "Dorośli"
  • Drugi wicemistrzwojewództwa Opolskiego w kategorii "Dorośli"
  • PółfinalistaRoyal Cup Wieliczka 2022
  • PółfinalistaLatin Polish Championship 2022
  • Wielokrotny zwycięzca oraz finalistaogólnopolskich i międzynarodowych turniejów tańca w klasie tanecznej A
  • Zwycięzcaogólnopolskich ogólnopolskich turniejów tańca w kategorii Open np. CeA Callenge Cup Kraków 2022

Zajęcia indywidualne

umów się na zajęcia indywidualne

Zajęcia w grupach

zobacz zajęcia w grupach

 

do góry