Taniec dla dzieci.

Aktualności 17 Kwietnia 2019

Taniec dla dzieci w CDC. 

Muzyka i ruch w życiu dziecka ma swój początek, już w życiu płodowym. Melodia, której słucha mama dociera  poprzez powłoki brzuszne do bezpiecznego świata maluszka. Dziecko nie tylko jej słucha, ale również reaguje ruchem na muzykę dobiegającą do jego świata. Podobnie, jak u dorosłego człowieka może ona działać na jego nastrój, rozluźniać, uspakajać i budzić radość.

Od wczesnego dzieciństwa coraz więcej mam świadomie stosuję „muzykoterapię” jako jeden ze sposobów wpływania na prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka, czy też na jego spokojny sen.

Kiedy w rozwoju dziecka przychodzi czas na pierwsze kroki, oswajanie się z ruchem i czuciem własnego ciała, kiedy potrzeby dziecka nakierowane są na poznawanie świata, werbalizację potrzeb, wówczas doskonałą odpowiedzią na to staje się muzyka i ruch - a prościej po prsotu taniec dla dzieci w CDC.

taniec dla dzieci

Wspomagają one psychoruchowy rozwój dziecka, a w dłuższej relacji czasowej możemy mieć nadzieję, że dziecko uczone wyrażania swoich emocji poprzez taniec w życiu dorosłym nie będzie miało problemów w relacjach z innymi ludźmi i nie będą mu obce poczucie własnej wartości, empatia dla innych, a także ciekawość świata.

Szkoła tańca CARMEN DANCE CENTER kieruje ofertę tańca dla dzieci najmłodszych: 2 i 3 latków. Paleta zajęć tanecznych, jak: rytmika, balet, taniec dla dzieci to zajęcia, podczas których  pod okiem instruktora bawią się one do muzyki, naśladują ruch, rozpoznają rytm i uczą się pierwszych choreografii tanecznych. Najmłodsze dzieci uczestniczące w zajęciach tańca w CARMEN DANCE CENTER, to maluchy niespełna 2 letnie. W zabawach rytmicznych biorą udział tańcząc w grupach COOKIES w Miejskim Domu Kultury Koszutka filia „Dąb” w Katowicach przy ul. Krzyżowej 1 oraz w Domu Kultury IN-NY w Rudzie Śląskiej przy ul. Oświęcimskiej 87 w grupie „Słoneczka”. W zajęcia często angażują się także rodzice, jest to doskonały czas na wspólną zabawę i budowę relacji ze swoimi pociechami. Nieocenionym zyskiem jest również integracja z rówieśnikami i uspołecznienie dziecka. Znane nam zabawy z przedszkola  t.j ”Stary niedźwiedź”, czy też „Kółko graniaste” zyskują w odpowiedniej oprawie muzycznej wiele walorów rytmicznych i melodyjnych, uzupełnione zabawą instrumentami perkusyjnymi zamieniają się w kreatywną muzyczną zabawę. Zaskakującym bywa, jak często dzieci nie mogą doczekać się kolejnych zajęć i wspólnych muzycznych zabaw, jak taniec staje się językiem, który doskonale zaczynają rozumieć zanim pojawią się w ich mowie płynne werbalne nazywania otaczającego ich świata.

MW

ZAPISY

Zapraszamy na zajęcia z tańca dla dzieci do grup Cookies oraz Słoneczka przez czały rok, można przyłączyć się w każdym momencie.

Zapisz swoje dziecko już dziś...

do góry