Taniec towarzyski/Taniec użytkowy

Taniec towarzyski

w naszym kraju stał się popularny po emisji progamu “Taniec z gwiazdami”. Dzięki temu coraz więcej osób rozróżnia walca od rumby albo chociaż podziwia te niezwykłe widowisko. Niewiele osób natomiast wie, że taniec towarzyski wywodzi się z tańców salonowych i przez wiele lat był dostępny tylko dla klas wyższych. Dzisiaj taniec towarzyski jest doceniany zarówno wśród dzieci jak i dorosłych, co widać po coraz większej ilości kursantów oraz par turniejowych.

Nie ma co się dziwić!

Korzyści płynące z tańca towarzyskiego są zauważalne gołym okiem, nie tylko te fizyczne w postaci lepszej kondycji, koordynacji całego ciała i płynności ruchów, ale również te psychiczne, takie jak większa pewność siebie, bezproblemowe nawiązywanie relacji z drugą osobą czy po prostu poczucie rytmu. Podczas zajęć realizowanych w Carmen Dance Center - CDC nauczysz się 10 tańców towarzyskich (wchodzących w skład Światowego Programu Tańca), m.in.: walc angielski i wiedeński, tango, quickstep, foxtrot oraz samba, cha cha, rumba, pasodoble i jive. Każdy z tych tańców różni się charakterem, muzyką, pochodzeniem czy schematem kroków. Natomiast program zajęć został tak opracowany, aby umożliwić Ci jak najprzyjemniejszą i efektywną naukę.

Taniec użytkowy

Dodatkowo w ramach zajęć w grupie początkującej reazliowane są zagadnienia z tańca użytkowego, podczas których poznajemy discofoxa czy tradycyjne “2 na 1”. W tych tańcach kładziemy szczególny nacisk na prowadzenie partnera, tak abyś na najbliższej zabawie nie podpierał/a już ścian, a taniec stał się dla Ciebie czystą przyjemnością.

Dzięki wieloletniemu doświadzczeniu przekazywana prze Nas wiedza jest spójna i przystępna dla każdego, a Ty już niedługo będziesz mógł pochwalić się swoimi umiejętnościami podczas imprezy czy wesela organizowanego w rodzinie. Jeśli chodziłeś już gdzieś na kurs, ale z różnych powodów musiałeś zrezygnować to zapraszamy do naszych grup średniozaawansowanych i zaawansowanych.

Naszym motywem przewodnim jest dobra zabawa i wspólnie spędzony czas.

Wszystkim kursantom Carmen Dance Center w ramach dodatkowej praktyki organizujemy zabawy takie jak Andrzejki, Sylwester czy Bal Karnawałowy, w trakcie których z powodzeniem wykorzystują zgromadzoną wiedzę. Przyjdź i zobacz jak prosty może być taniec!!!

Wybierz grupę tańca towarzyskiego dla siebie i dołącz do nas!

Grupa początkująca dla dzieciGrupa średniozaawansowana dla dzieciGrupa zaawansowana dla dzieciGrupa początkująca dla młodzieżyGrupa początkująca dla dorosłychGrupa średniozaawansowana dla dorosłychGrupa zaawansowana dla dorosłych

Instruktorzy tańca towarzyskiego/tańca użytkowego:

  • Paweł Stękała
  • Danuta Kwaśny
  • Adrianna Sepioło
  • Kamil Talik
do góry