Taniec Jazz'owy/Taniec Współczesny

Taniec Jazz'owy i Taniec wspóŁczesny

to dwie inne techniki, jednak obie bardzo mocno czerpią z tańca klasycznego (np. plié, grand plié, pique, fouetté). Dlatego w Carmen Dance Center kursy te realizujemy w połączonej formie wierząc, że zapewni to uczestnikom zajęć większe wyzwania i dostarczy nieco urozmaicenia.

Taniec Jazz'owy

powstawał na przełomie XIX i XX w. jako w pewnym sensie alternatywa dla występów i przedstawień baletowych. W tańcu jazz'owym wykorzystywana jest bardzo mocno izolacja poszczególnych części ciała oraz tzw. policentryzm.

Istnieją różne odłamy tańca jazz'owego:

  • lirical jazz,
  • latin jazz,
  • modern jazz.

Taniec współczesny

w największym skrócie to taniec emocji, pewna opowieść, którą artyści, tancerze czy aktorzy mają przekazać korzystając z podstaw i elementów tańca klasycznego, wzbogacając je o wykorzystanie ciężarów ciał, oddechu, swing'u, grawitacji czy nawet elementów akrobatycznych.

Uczęszczając na zajęcia z tańca jazz'owego / tańca współczesnego w Carmen Dance Center w Katowicach nauczysz się różnic między obiema technikami, co więcej na dodatkowych zajęciach z akrobatyki i tańca klasycznego możesz tak udoskonalić warsztat, że wystepy Twojej grupy lub Twoje występy solowe będą zapierać dech w piersiach.

"Zwycięzcy nigdy się nie poddają. Ci, którzy się poddają, nigdy nie zwyciężają."
Vince Lombardi

Wybierz grupę tańca jazz'owego/tańca współczesnego i dołącz do nas!

Grupa początkująca dla dzieciGrupa średniozaawansowana dla dzieciGrupa zaawansowana dla dzieci Grupa średniozaawansowana dla młodzieżyGrupa zaawansowana dla młodzieży

Instruktorzy Tańca Jazz'owego/Tańca Współczesnego:

  • Danuta Kwaśny
  • Katarzyna Żurawska
  • Natalia Kukla
  • Oskar Kusiołek
do góry