HipHop

HipHop

to jeden z najpopularniejszych nowoczesnych stylów tanecznych. Wywodzi się z grupy tańców Street Dance, czyli tak zwanych tańców ulicznych. Jego historia nieodzownie łączy się z muzyką o tej samej nazwie oraz całą kulturą społeczności afroamerykańskiej powstałej na ulicach Nowego Jorku.

Dzieli się na różne odmiany, np. oldschool, middle school i newschool - co czyni go wyjątkowo różnorodnym. Na co dzień często spotykamy się z nim w znanych teledyskach oraz różnych filmach typu "Step up" czy "Honey".
Wybór poziomu trudności zależy od osoby przystępującej do zajęć. Jeśli kursant dopiero zaczyna polecamy zajęcia dla grupy początkującej.

Na tych zajęciach kursanci poznają wszelkie podstawy oraz tzw. "party dances", dzięki którym zrozumieją, że taniec to bardzo dobry sposób na spędzenie wolnego czasu i świetna zabawa. Dla osób chcących rywalizować w zawodach tanecznych do zaproponowania mamy grupy zaawansowane i średniozaawansowane. Dzięki temu każdy może sprawdzić się w odpowiedniej kategorii tanecznej.

Poza zwykłymi treningami i turniejami Nasi podopieczni mają możliwość brania udziału w systematycznych warsztatach, obozach np. CDC Summer or Winter.

Wybierz grupę Hiphop i dołącz do nas!

Grupa początkująca dla dzieciGrupa średniozaawansowana dla dzieci

Instruktorzy HipHopu:

  • Katarzyna Żurawska
do góry