HipHop

HipHop

to jeden z najpopularniejszych nowoczesnych stylów tanecznych. Wywodzi się z grupy tańców Street Dance, czyli tak zwanych tańców ulicznych. Jego historia nieodzownie łączy się z muzyką o tej samej nazwie oraz całą kulturą społeczności afroamerykańskiej powstałej na ulicach Nowego Jorku.

Dzieli się na różne odmiany, np. oldschool, middle school i newschool - co czyni go wyjątkowo różnorodnym. Na co dzień często spotykamy się z nim w znanych teledyskach oraz różnych filmach typu "Step up" czy "Honey".
Wybór poziomu trudności zależy od osoby przystępującej do zajęć. Jeśli kursant dopiero zaczyna polecamy zajęcia dla grupy początkującej, do wyboru w Carmen Dance Center są aż trzy grupy wiekowe:

  • Hiphop dla dzieci,
  • Hiphop dla młodzieży,
  • Hiphop dla dorosłych.

Na tych zajęciach kursanci poznają wszelkie podstawy oraz tzw. "party dances", dzięki którym zrozumieją, że taniec to bardzo dobry sposób na spędzenie wolnego czasu i świetna zabawa. Dla osób chcących rywalizować w zawodach tanecznych do zaproponowania mamy grupy zaawansowane i średniozaawansowane. Dzięki temu każdy może sprawdzić się w odpowiedniej kategorii tanecznej.

Poza zwykłymi treningami i turniejami Nasi podopieczni mają możliwość brania udziału w systematycznych warsztatach, obozach np. CDC Summer or Winter.

Wybierz grupę Hiphop i dołącz do nas!

Grupa początkująca dla dzieciGrupa średniozaawansowana dla dzieciGrupa początkująca dla młodzieżyGrupa średniozaawansowana dla młodzieżyGrupa zaawansowana dla młodzieżyGrupa początkująca dla dorosłych

Instruktorzy hiphopu:

ak
Artur Kuntusz

 do góry