MDK Koszutka filia Dąb

DOM W KTÓRYM MIESZKA PASJA

Miejski Dom Kultury „Koszutka” filia „Dąb” to przeszklone wnętrza nowoczesnego obiektu bijące sercem, gdzie mieszkańcy, w każdym wieku mogą realizować się twórczo. To miejsce otwarte na wiele dziedzin sztuki i animujące lokalne życie społeczno-kulturalne.
Organizowane jest w nim wiele przedsięwzięć z zakresu upowszechniania kultury, działalności edukacyjnej, koncertowej, wydarzeń realizowanych w ramach współpracy z lokalnymi organizacjami i instytucjami, projektów, konkursów, przeglądów i spotkań. W korytarzach filii Domu Kultury „Koszutka” każdego tygodnia, od rana do późnych godzin wieczornych słychać dźwięczny śmiech dzieci, muzykę i gwar rozmów.

Ukłonem w stronę mieszkańców są cyklicznie organizowane koncerty w ramach comiesięcznych Wieczorów Muzycznych, w których artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne dają ludziom wytchnienie przy kojących dźwiękach utworów rozrywkowych oraz klasycznych.
Kilka razy w roku odbywają się również kameralne koncerty w kawiarni ZA SZYBĄ przy zapachu świeżo palonej kawy.
Pasjonaci podróży, turystyki kulturowej oraz sztuki swoją ciekawość mogą zaspokoić na comiesięcznych spotkaniach w ramach cyklu W Obiektywie, w czasie, których prezentowana jest kultura różnych regionów świata i Polski. W murach filii „Dąb” znajduje się również prężnie działająca Galeria ZA SZYBĄ, gdzie artyści sztuk wizualnych prezentują swoje dzieła, spotykając się z odbiorcami na wernisażach inaugurujących wystawy.

Do stałych działań filii „Dąb” można zaliczyć zajęcia odbywające się w ramach tak zwanych Przestrzeni Aktywności, których bogata oferta skierowana jest zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych oraz seniorów, dając możliwości rozwoju pasji osobom w każdym wieku. W Przestrzeni Twórczej nieposkromiona dziecięca wyobraźnia ma swoje ujście w Krainie Barw - zajęciach plastycznych dla dzieci. Młodzież i dorośli pracują pod czujnym okiem kuratora Galerii ZA SZYBĄ na warsztatach fotograficznych, dorośli i seniorzy natomiast mają do wyboru działania w ramach grupy malarskiej FILAR oraz warsztatów malarstwa i rysunku.
W Przestrzeni Muzyki odbywają się zajęcia nauki gry na gitarze, fortepianie i keyboardzie oraz śpiewu w Studium WOKALNYM ZA SZYBĄ. Wszystkie z tych działań skierowane są do każdej grupy wiekowej. Ponadto Dom Kultury ma swój zespół muzyczny EMINENCE, oraz chór ANIMA CANTO dla dorosłych pasjonatów śpiewu.
W Przestrzeni Nauki dorośli i seniorzy spotykają się raz w tygodniu na turniejach brydża sportowego, a dzieci i młodzież na nauce gry w szachy. Przestrzeń Tańca daje nieograniczone możliwości rozwoju właściwie we wszystkich stylach tanecznych dzieciom, młodzieży i dorosłym, w swojej ofercie proponując hip hop, breakdance, jazz, taniec użytkowy i towarzyski oraz taniec, rytmikę, balet dla najmłodszych. W Przestrzeni Działań dla Seniorów mieści się ciesząca ogromną popularnością, poranna gimnastyka.
Przestrzeń Interdyscyplinarna bogata jest w działania w ramach Projektów PROFILAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH dla młodzieży klas IV - VII. Program działań oparty na profilaktyce zachowań i budowaniu relacji wzajemnego szacunku, uważności i równorzędności spotkał się z dużym zainteresowaniem nauczycieli i będzie kontynuowany w roku 2018 pod nazwą RYSY KOOPERACJI, gdzie naszą energię skierujemy w stronę nauki integracji i współpracy przy wykorzystaniu gier planszowych jako odkrywczego i niezwykłego narzędzia pracy.
Organizujemy także cieszące się dużą popularnością imprezy dla osób niepełnosprawnych, gdzie stwarzamy możliwość publicznej prezentacji swoich umiejętności dzieciom, młodzieży i dorosłym niepełnosprawnym uzdolnionym tanecznie, muzycznie i aktorsko podczas Przeglądu Amatorskiej Sztuki Osób Niepełnosprawnych P.A.Sz.O.N., a osobom chcącym twórczo się realizować zapewniamy warsztaty podczas DNIA INTEGRACJI z osobami niepełnosprawnymi.

Miejski Dom Kultury „Koszutka” filia „Dąb” to DOM, w którym mieszka pasja.
… a Carmen Dance Center ma ogromną przyjemność być jego częścią - DZIĘKUJEMY :)

do góry