VII Ogólnopolski Turniej Tańca Viverso Rybnik 2020

Turnieje i Pokazy 1 Marca 2020

Drodzy miłośnicy klubu tańca Carmen Dance Center mamy przyjemność i zaszczyt poinformować Was o kolejnych sukcesach naszych tancerzy. W ostatni weekend lutego 2020 nasi wychowankowie wzięli udział w VII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Viverso 2020, który został zorganizowany w dniach 29.02.-01.03.2020. na scenie Teatru Ziemi Rybnickiej w Rybniku.

W pierwszym dniu zawodów na parkiecie oglądaliśmy w kategorii taniec klasyczny 16-20 lat Martynę, która zdobyła 2 miejsce. Nasze tancerki Zosia i Klara w kategorii taniec klasyczny zdobyły miejsce 3. Kategoria taniec współczesny również obsadzona była przez solistki z CDC  Ola uplasowała się na miejscu numer 8.

W drugim dniu turnieju tj.01.03.2020r, w kategorii Show Dance, która zdobywa coraz większą popularność, klub CDC również wystawił swoich tancerzy, którzy mogli  pochwalić się następującymi osiągnięciami : i tak kategorii Show Dance Solo, w grupie wiekowej 8-11 lat miejsce na podium zdobyła Magdalena stając na jego 3 stopniu. Anna zajęła miejsce 6, a Paulina uplasowała się w tej kategorii o oczko wyżej od koleżanki i zajęła miejsce 5.

Ponieważ to teatr, a gra aktorska w kategorii Show Dance była wyjątkowo udana, gdyż duety naszych dziewczyn zdominowały klasyfikację i tak : Magdalena i Natalia w grupie wiekowej 8-11 lat wytańczyły 4 miejsceWiktoria i Paulina pokazały się z najlepszej strony i zdobyły 1 miejsce w tej kategorii. Oprócz tego duet ten wyjątkowo zapadł w pamięć jurorom i zrobił na nich wrażenie bowiem dziewczyny zdobyły Grand Prix swojej kategorii.

W kategorii Inne Formy Tańca również odbieraliśmy medale: 1 miejsce w grupie wiekowej 8-11 lat zdobyły dwie nasze tancerki Maja i Emilia B. Z koleii stawkę z tej grupie i kategorii tanecznej zamykały Justyna i Emilia C. plasując się na 4 miejscu.

Inne formy tańca to kategoria, która daje dość dużą swobodę i pozwala pokazać umiejętności taneczne i akrobatyczne. Takie połączenie jest idealne dla naszych solistek. Tutaj doskonale czuły się Wiktoria i Natalia. W kategorii do 11 lat obie dostały się na podium i tak : Wiktoria  - 1 miejsce za swój występ solowy przesycony lekkością, a jednocześnie precyzją w tańcu. Natalia    - 3 miejsce za swój pokaz pełen profesjonalizmu i perfekcji co dostrzegło również jury.

Klub tańca Carmen Dance Center to nie tylko solo i duety, to przede wszystkim grupy i formacje taneczne… W kategorii Street Dance i inne Formy Tańca wystąpiła miniformacja Carmen. Dziewczynki dały wspaniały pokaz kobiecości i wdzięku prezentując się w choreografii „Być Kobietą…” - wypadły oszałamiająco. Widownia żywo reagowała, a jurorzy wysoko ocenili występ naszych tancerek przyznając im 66 punktów co dało dziewczynkom 2 miejsce w turnieju. Była to bardzo wysoka punktacja, biorąc pod uwagę fakt, że od pierwszego miejsca dzieliły je tylko 4 punkty.

Trud i czas poświęcony na treningi procentuje dając naszym tancerzom medalowe miejsca i wyróżnienia. Oby tak dalej, trzymamy kciuki.

Wszystkim z osobna, a także wszystkim razem gratulujemy sukcesu!