CDC- XDance Festival 2019 Katowice dzień drugi

Turnieje i Pokazy 16 Czerwca 2019

      16 czerwca 2019 na długo zapadnie w naszej pamięci, oprócz bezspornego faktu, iż była to niedziela był to też drugi dzień XDance Festival 2019 organizowany w Katowicach. Tak jak dzień wcześniej festiwal odbywał się w hali sportowej „Spodka”, w miejscu magicznym i ponadczasowym…  Spodek jest ikoną Katowic i jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów architektonicznych w Polsce. Ta niezwykle odważna konstrukcja powstała 45 lat temu i do dziś zachwyca swoją bryłą. Chyba nikt nie wyobraża sobie katowickiego krajobrazu bez Spodka.

 Tak samo nikt nie wyobraża sobie, że zespół Carmenki z klubu tańca Carmen Dance Center oddałyby główną nagrodę i miejsce medalowe tańcząc „na swoim boisku”, w Katowicach…  a zatem bezspornym faktem jest, że Carmenki nie oddały…

Konkurencja w tej kategorii była ostra, wiele zespołów, wiele zapierających dech w piersiach choreografii.

Lecz nasze dziewczyny postanowiły z przytupem, niczym tańcząc Krakowiaka zakończyć densowy sezon występów pod znakiem CDC.

Niniejszym mamy przyjemność oznajmić, że Carmenki z CDC zdobyły pierwsze miejsce na XDance Festival 2019 w Katowicach.

Brawo dziewczyny! Wasza choreografia była idealna, wasze ruchy dokładne, wasz zespół zgrany i zestrojony niczym struny mandoliny nadwornego grajka jego królewskiej mości… byłyście jedyne, niepowtarzalna i oryginalne na tym turnieju.

Po raz kolejny sięgnęłyście po złoto i go dostałyście.

 

Byłyście po prostu najlepsze - Carmen Dance Center forever!

do góry