KIZOMBA - nowe taneczne wyzwanie ze Sławkiem w CDC... widzimy się w każdy poniedziałek o 21:00

Warsztaty 30 Października 2019

Kizomba - nowy kurs tanecznych Carmen Dance Center

…jeśli lubicie nieco gorętsze klimaty ( w szczególności teraz, w jesienne i zimowe wieczory…), lubicie się poprzytulać i nie boicie nowych wyzwań…. Kizomba to coś dla Was. Zapraszamy wszystkich chętnych w każdy poniedziałek o godz. 21:00 do MDK filia Dąb w Katowicach, ul. Krzyżowa 1. Zajęcia trwają 60 minut, pierwsza lekcja jest dla Was bezpłatna. Ubierzcie się w coś wygodnego i spędźcie 60 minut z w kołyszącym rytmie Kizomby!

 Na wstępie kilka słów o samym tańcu. Jeśli go jeszcze nie znacie to najwyższa pora poznać Kizombę osobiście - to pochodzący z Afryki taniec, który w ostatnich trzech latach zaczął zdobywać w Europie ogromną popularność. W Polsce społeczność kizombowa jest coraz większa, co widać na dwóch największych festiwalach, które odbywają się każdego roku w Warszawie już od kilku lat. Kizomba jest tańcem dość szczególnym, wymaga bardzo dużej bliskości fizycznej między partnerami. Dla wielu jest to krępujące, dlatego kizomba często tańczona jest przez osoby z doświadczeniem w salsie lub bachacie. Jest to jednak dobry taniec, by rozpocząć swoją przygodę taneczną dlatego, że podstawowy rytm kizomby jest banalnie prosty i nikt - nawet osoby, którym słoń nadepnął na ucho i obie nogi - nie ma z nim problemu. Dla niektórych muzyka jest jednak dość monotonna (wato sprawdzić takich artystów jak C4Pedro, Nelson Freitas czy Johny Lima). Obecnie w kizombie pojawia się nowy styl nazywany „urban kiz”. Charakteryzuje się nieco innym sposobem prowadzenia partnerki i charakterystyczną pracą nóg. Wbrew zatem obawom początkujących tancerzy, kizomba nie jest tańcem, który szybko się „wypala” choć jego nauka wydaje się na początku stosunkowo prosta.

Ogromną ilość przykładów Kizomby można znaleźć na popularnym serwisie youtube.com, oto jeden z nich :
https://www.youtube.com/watch?v=hFWuVwiciWw

Teraz pora na kilka słów o naszym kursie.

1. Kto będzie Was uczył tańca na kursie w CDC… tak to ON -  Sławek Wienckiewicz , doskonały instruktor Kizomby, Urban Kiz, Kizomby Fusion, Bachaty, Salsy, Ruedy, Bachaty sensual.


Jak mówi stare chińskie przysłowie „Każdy mistrz w swojej dziedzinie był kiedyś beznadziejny w tym co robi”.

Sławek to instruktor z wieloletnim stażem, rekomendowany i polecany przez największe światowe sławy Kizombowej (np Albir) i Bachatowej sceny. Jego partnerki wielokrotnie asystowały najbardziej znanym instruktorom, a sam miał zaszczyt asystować w zajęciach Sarze Lopez.

A co o Kizombie mówi nasz Mistrz ? Przeczytajcie …: Najważniejsze w tańcu są te momenty kiedy nasze ciała przytulają się, a świat zewnętrzny przestaje istnieć, płynny ruch wywołuje przyjemne napięcie. Gdzie najistotniejszy jest kontakt z muzyką i ze sobą nawzajem. Subtelny dotyk, świadomość drugiej osoby i kojąca bliskość to pierwszorzędne przyjemności które czerpie z Kizomby, którymi uwielbiamy dzielić się z kursantami...

Bogata praktyka instruktorska pozwoliła mu wykształcić wyjątkowy sposób prowadzenia zajęć, gdzie zwraca uwagę na stworzenie (przez zabawę) solidnych fundamentów, na których tańczący może czuć się swobodnie.

Jaka jest nasza szkoła tańca : na każdym kursie tanecznym ( i na Kizombie oczywiście też !) atmosfera jest rewelacja. Śmiało możecie oczekiwać, że ludzie związani z CDC są fantastyczni. Kadra jest starannie dobierana przez właścicieli szkoły.... przez co zajęcia są nie tylko miłe, łatwe i przyjemne ale i skuteczne. Na kursach w CDC naprawdę nauczycie się tańczyć, nawet Ci którzy są dość krytyczni wobec siebie będą mile rozczarowani widząc jak po kilku lekcjach nogi same podrywają im się do tańca gdy usłyszą muzykę.

 

Zapraszamy.

 

 

do góry