Taniec towarzyski, taniec jazz, hiphop... a prawdziwe szczęście...

Aktualności 30 Kwietnia 2019

Taniec a prawdziwe szczęście

 Czym jest prawdziwe szczęście? Co sprawia, że czujemy się szczęśliwi?

Na te i inne pytania dotyczące szczęścia próbowali odpowiadać mówcy podczas eventu organizowanego 6 kwietnia bieżącego roku w ING BANK  ŚLĄSKI S.A. przy ul. Sokolskiej 34 w Katowicach, podczas którego to wydarzenia kulturalnego jednym z wystawców było CARMEN DANCE CENTER ze swoim „tanecznym” stoiskiem zapraszającym uczestników wydarzenia do szukania szczęścia w tańcu.

Głównym mówcą spotkania był Profesor University of Pensylvania, Martin E. P. Seligman, który od lat zaskakuje badaniami potwierdzającymi, że na długość życia człowieka ma wpływ radość, jaką sprawia mu realizowanie celów życiowych.

Według mówców i badaczy szczęście jest dla wielu ludzi ideą poza zasięgiem.

Reprezentując CARMEN DANCE CENTER na tym spotkaniu, widząc młodych ludzi i ludzi w średnim wieku, na twarzach których pojawiał się szeroki uśmiech na widok naszego stoiska, pełnego „trofeów radości” - pucharów, pamiątek, sympatycznych fotografii dzieci i rodziców tańczących w CARMEN DANCE CENTER obok stoisk z ciekawą książką, pyszną kawą, czekoladą i fantastycznymi ciasteczkami, a także szczęściem ukrytym w schronisku dla zwierząt, gdzie każdy przygarnięty psiak, czy kot może okazać się wulkanem szczęścia…,nasze stanowisko wydawało się być miłym zaskoczeniem dla uczestników.

Taniec towarzyski, taniec jazz, taniec hip hop, wreszcie breakdance.. oto oblicza tanecznego szczęścia!

 Pytałam moich rozmówców, czy chcą spróbować smaku tego szczęścia, opowiadałam o własnych spostrzeżeniach, ile radości i pozytywnych uczuć może sprawiać taniec

Jedni patrzyli na mnie jakby odkryli eurekę, w innych po prostu zakwitał uśmiech.

Z sali konferencyjnej dobiegały głosy mówców i tłumaczy, przekładających ich myśli i uczucia na język polski, a do mnie dotarło „olśnienie…”, dla ludzi tańca szczęściem jest mówić TAŃCEM, wyrażać siebie TAŃCEM.

TANIEC to język, którego nie trzeba tłumaczyć.

Kiedy tańczysz, to twoim „językiem ojczystym” jest taniec, to szczęście!

Czy Twoim językiem ojczystym jest taniec…?

Jeśli chcesz spróbować szczęścia w postaci Tańca to zapraszamy na zajęcia w Carmen Dance Center... Zapisz się i skosztuj szczęścia!!!

Taniec

do góry