Taniec Ruda Śląska dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Aktualności 15 Maja 2019

Taniec Ruda Śląska... dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych w Rudzie Śląskiej to instytucja prowadząca In-ny Dom Kultury w tym mieście, z którym wspólna działalność kulturalna związała zespół stowarzyszenia i CARMEN DANCE CENTER.

Od 2010 roku pracownicy tego Stowarzyszenia prowadzą Osiedlowy Dom Kultury, w którym niezależnie od wieku, każdy mieszkaniec Rudy Śląskiej znajdzie dla siebie zajęcia odpowiadające jego zainteresowaniom i talentom.

Zarówno do dzieci w wieku od 2 lat, jak i dorosłych do lat 100… kierowane są zajęcia taneczne, muzyczne i aktywności kulturalne w tym miejscu.

CARMEN DANCE CENTER od kilku lat związało swoją działalność kulturalną z kształceniem umiejętności tanecznych i rozwoju dzieci w wieku od 2 do 11 lat  w In-nym Domu Kultury. I również dzięki temu taniec w Rudzie Śląskiej nabrał innego wymiaru.

Zajęcia z tańca w Rudzie Śląskiej realizowane sa w różnych grupach:

1. Grupy taneczne Słoneczka i Tygryski to grupy , w których fundamentem pracy z dziećmi jest rytmika.

Zabawy rytmiczne oswajają dziecko z ruchem, naśladowaniem ruchów ciała, wyrażaniem odczuć dziecka po przez ekspresję tańca, wspólną zabawę w grupie rówieśników, a także uczą zasad funkcjonowania w grupie, co jest doskonałym przygotowaniem do funkcjonowania dziecka 2-3 letniego w zajęciach żłobkowych i przedszkolnych, wspierając jego uspołecznienie.

Realizowane w tych grupach zajęcia rytmiczne wzbogacane są o naukę prostych układów tanecznych, które to realizacje prezentowane są na zakończenie każdego półrocza pracy przed publicznością rodzin i przyjaciół.

2. Zajęcia taneczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym od 4 - 6 lat prowadzone są w grupach tanecznych ZAJĄCZKI, ESCAPE i MINIESCAPE, gdzie nacisk kładziony jest na umuzykalnienie dzieci, uczenie ich właściwej postawy ciała oraz nabieranie przez nie gracji. Dzieci opanowują tam również podstawy baletu, kroki z rozmaitych tańców przygotowują się do występów.

3. Pułap wiekowy 7 - 11 lat to realizacja zadań tanecznych w stylach tanecznych: hiphop, jazz i różnych ich odmianach dopasowanych do poziomu tanecznego dzieci i młodzieży. Grupy, w których realizowane sa te zajęcia tańca w Rudzie Śląskiej to: REVOLTA, VERDE.

Miejsce jakim jest In-ny Dom Kultury w Rudzie Śląskiej to miejsce tańca, kultury i sztukiktóre na pewno polecamy odwiedzić.

Korzystając z okazji cały zespół CDC dziękuje kierownictwu DK In-ny za możiwość realizacji i rozwoju zajęć z tańca w Rudzie Śląskiej.

Podobne wiadomości:

do góry