Taneczna sobota Carmen Dance Center na DANCE MACHINE FESTIWAL ! w Mysłowicach

Aktualności 13 Kwietnia 2019

     Podczas szalonego weekendu, tanecznym krokiem dotarlismy na wydarzenie pod nazwą "Dance Machine Festiwal !.” ,które miało miejsce w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Dziewczyny z grupy Carmenki wystąpiły na festiwalu jako jedne z pierwszych. Dynamicznymi krokami połączonymi z niesamowitą ekspresją stworzyły niezapomniane show prezentując zwinność i sprawność fizyczną. Niebywała energia w ich ruchach oparta była na choreografii stawiającej na połączenie różnych gatunków tanecznych - lockingu, poppingu i funku. Carmenki w kategorii 7-9 lat wywalczyły zaszczytne trzecie miejsce na podium.    

Wczesne popołudnie i kolejna kategoria, w której znalazło się miejsce dla naszych gwiazd Show Dance 7-9 lat. Charakterystyczny rytm, szybkie tempo w połączeniu ze szpagatami i figurami akrobatycznymi stworzyły niezapomniane widowisko…widowisko, w którym głównymi bohaterkami były nasze dziewczyki dysponujące niesamowitym potencjałem tanecznym. Ten energetyczny koktajl, jaki zaserwowały nam na scenie zagwarantował Carmenkom po raz kolejny w tym dniu miejsce na podium - trzecie miejsce.

Kolejną grupą biorąca udział w Festiwalu były nasze najmłodsze zawodniczki z zespołu Mini Carmenki. Dziewczynki zatańczyły swój układ w kategorii Taniec Współczesny 5-6 lat, łącząc w choreografii  elementy baletu i jazzu. Mini Carmenki w swoim tańcu opowiedziały historie pełną emocji i pasji. Trafiła ona w gusta jury - dziewczynki z CDC zajęły pierwsze miejsce na podium.

Pozostając w tej samej kategorii tanecznej lecz w nieco wyższej kategorii wiekowej zawodniczek (10-12 lat) na Festiwalu zaprezentowały swoja choreografię dziewczyny z zespołu Mini Swing. Swoja naturalnością i lekkością w tańcu wywalczyły 3 miejsce.

Na zakończenie tanecznych rywalizacji, w których udział wzięli tancerze Carmen Dance Center, w kategorii Taniec Współczesny 13-15 lat wystąpiła grupa Swing. Dziewczyny, które opanowały do perfekcji swój układ i "odrobiły lekcje" z plastyki ruchu dzięki wytrenowanej gibkości, wytrzymałości, zwinności oraz niesamowitej sile otrzymały wyróżnienie oraz puchar.

Wszystkim naszym tancerkom serdecznie gratulujemy zasłużonych osiągnięć !!!!!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Festiwalu.

do góry