SZALONE NIEDZIELNE POPOŁUDNIE CDC W MDK KOSZUTKA "DĄB" PART 1

Aktualności 16 Czerwca 2019

I Dębowy Piknik Rodzinny PART 1

 W ostatnią sobotę przed wakacjami 2019, czyli 16 czerwca odbyło się duże, rodzinne wydarzenie w Katowicach - I Dębowy Piknik Rodzinny. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji kulturalnych i rekreacyjnych.

      Ale po kolei….dzień 16 czerwca nie należał do najchłodniejszy w roku za to bił rekordy pod względem wysokości temperatur. Od rana coś wisiało w powietrzu, gęstym i rozgrzanym, leniwym jak czerwcowa niedziela. Nie mylili się Ci, którzy oczekiwali od tej gorącej niedzieli czegoś wyjątkowego !

Pierwszym pozytywnym akcentem dnia było zdobycie pierwszego miejsca przez  pokazową grupę Carmenki z CDC, na XDance Festiwalu (o tym możecie poczytać tutaj):https://www.cdc-silesia.pl/aktualnosci-taniec-katowice/zawody-taneczne-slask-news/CDC-XDance-Festival-2019-Katowice-dzien-drugi/idn:143)

Drugim jakże wielkim i wielogodzinnym pozytywem był I Dębowy Piknik Rodzinny wzbogacony tanecznymi pokazami grup CARMEN DANCE CENTER i Miejskiego Domu Kultury "Koszutka" filia "Dąb".
Piknik był świetną okazją do rodzinnej zabawy dla tych, którzy pozostają w mieście. Teren pikniku składał się ze strefy aktywnej i twórczej dla dzieciaków z rodzicami oraz ze strefy tanecznej -  sceny na podium oraz specjalnego parkietu przygotowanego dla tancerzy i tancerek z Carmen Dance Center. Wszystkie atrakcje były przygotowane z myślą o całych rodzinach.
W strefie aktywności dla rodzin z dziećmi od 13:00 można było rodzinnie rywalizować w konkursach z nagrodami. O godzinie 13.00 nastąpiło też uroczyste rozdanie nagród laureatom V Przeglądu Amatorskiej Sztuki Osób Niepełnosprawnych P.A.Sz.O.N. pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice oraz prezentacja zwycięskich spektakli.

Przed 15:00 zaskoczyła nas kolejna niespodzianka, nad Katowicami przeszła potężna ulewa. Przez większość dnia było słonecznie i sucho, lecz po południu wkroczył na nasze niebo chłodny front atmosferyczny, przyczyniając się do uaktywnienia silnych i licznych burz z gradem, bardzo silnym wiatrem i ulewnym deszczem….Na szczęście jednak stało się tak jak śpiewa „Budka Suflera” : „A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój”….  Deszcz ochłodził powietrze i dodał rzeźkiej energii tancerzom CDC. Od godziny 15:30 na scenie szalała już tylko burza tanecznych styli, figur, kroków w rytm idealnie dobranej muzyki.

Na parkiecie w amfiteatrze MDK wystąpiły dosłownie wszystkie grupy z Klubu Tańca Carmen. Nikt nie został pominięty i każdy mógł zaprezentować się na scenie. Starsi wykonawcy szerokiej publiczności, a Ci młodsi dodatkowo rodzicom i dziadkom. 

Tymczasem zapraszamy do pierwszej części foto-filmowej relacji z pikniku......

 

 

do góry